cdabsm.jpg (8668 bytes)

Track and Field - Boys
Division III
2002

 
Regional Qualifiers


Qualifiers: First four individuals in each event will advance to the Regional Tournament at Lancaster High School on May 29 and 31, 2002.

Running Events
100 Meter Hurdles
1  Freeman , Pleasant 14.6
2  Williams , Mount Gilead 15.9
3  R.Colopy , Danville 16.3
4  Davis , Fairbanks 16.4
300 Meter Hurdles
1  Freeman , Pleasant 40.5
2  Davis , Fairbanks 41.3
3  Parker , Columbus Academy 42.2
4  Pierson , Northmor 42.3
100 Meter Dash
1  Williams , Pleasant 10.8
2  Ames , Centerburg 11.2
3  Richmond , Bishop Ready 11.2
4  Yotive , Fairbanks 11.3
200 Meter Dash
1  Richmond , Bishop Ready 22.5
2  Williams , Pleasant 22.7
3  Holm , Millersport 22.8
4  Yotive , Fairbanks 23.1
400 Meter Run
1  Holm , Millersport 50.2
2  Edmonds , Worthington Christian 50.9
3  Guthrie , Centerburg 51.4
4  Spence , Johnstown 51.7
800 Meter Run
1  Hannon , Fredericktown 2:00.8
2  Doup , East Knox 2:00.9
3  Echevery , Newark Catholic 2:02.9
4  Rollenhagen , Licking Heights 2:03.8
1,600 Meter Run
1  Haughn , Mount Gilead 4:24.4
2  Sammons , Johnstown 4:34.2
3  Holtschulte , Fairbanks 4:36.4
4  Kempton , Fredericktown 4:37.0
3200 Meter Run
1  Haughn , Mount Gilead 9:50.7
2  Kempton , Fredericktown 10:16.2
3  Holtschulte , Fairbanks 10:16.4
4  Hughes , Worthington Christian 10:16.6
4x100 Meter Relay
1  Pleasant 44.1
2  Cardington 44.5
3  Mount Gilead 44.8
4  Ridgedale 44.9
4x400 Meter Relay
1  Millersport 3:29.7
2  Pleasant 3:30.7
3  Mount Gilead 3:31.9
4  Centerburg 3:34.3
4x800 Meter Relay
1  Fredericktown 4:08.6
2  Fisher Catholic 4:13.3
3  Liberty Union 4:13.9
4  Columbus Academy 4:14.0
Field Events
Shot Put
1  Harman, Mt. Gilead 49-0 1/4
2  Farley, Fredricktown 48-10
3  Terry, Millersport 45-4 1/4
4  Crosswaite, North Union 43-10 1/2
Discus
1  Kerry, Millersport 146-4
2  Green, Fairbanks 143-10
3  Jones, Academy 140-0
4  Gaubatz, Northmor 129-5
High Jump
1  Hartman, Mt. Gilead 6-4
2  Currier, Academy 6-2
3  Stone, Worthington Christian 6-0
4  Lackey, Cardington 6-0
Long Jump
1  Ames, Cardington 21-1 1/4
2  Swaney, Millersport 20-6
3  Doup, Danville 20-2 1/4
4  Bierl, Cardington 20-2 1/4
1  Richmond, Ridgedale 14-7
2  Rizor, Mt. Gilead 13-0
3  Gossard, Pleasant 12-6
4  Blanton, West Jefferson 12-6




[ Home | About CDAB | Member Schools |   Sports | Tournament Results | Contact Us ]

Questions, Comments, Suggestions?   Contact: bkyre@ohsaa.org