cdabsm.jpg (9311 bytes)


Track and Field - Boys
Division II
2000-2001

 
  • Officiating
Regional Qualifiers

Qualifiers: First four individuals in each event from District I will advance to the Regional Track Meet at Lexington High School on May 23 and 25, 2001.

Qualifiers: First four individuals in each event from District II will advance to the Regional Track Meet at Dayton Welcome Stadium on May 23 and 25, 2001.

District I to Regional at Lexington High School District II to Regional at Dayton Welcome Stadium
Field Events Field Events
Shot Put Shot Put
1  Conway, Pleasant 49-10 1 Tyree,  London
2  Londot, Utica 46-10 2 Sullivan, Bexley
3  Fausnaugh, Teays Valley 45-11 3/4 3 Hawkins, River Valley
4  Hartrum, Licking Valley 45-11 4 Magnusson, Granville
Discus Discus
1  Torrens , Utica 149-5 194-5 1 Hawkins, River Valley) 144-2 
2  Heath , Utica 132-0 132-0 2 Sullivan, Bexley)
3  Hartrum , Licking Valley 129-1 129-1 3 Magnusson, Granville
4  Talley , Centennial 124-0. 124-0 4 Van Walsen, Granville
High Jump High Jump
1  Murray , Licking Valley 6-6 1 Berns, Big Walnut
2  Talley , Eastmoor Academy 6-4 2 Brock, London
3  Schughart , Licking Valley 5-10 3 Edley, London
4  Price, Jonathan Alder 5-10 4 Circle, Big Walnut
Long Jump Long Jump
1  Lomax, Centennial 21-2 1/2 1 Clemons, Ready
2  Dean, Utica 20-3 1/2 2 Nesta, Highland
3  Banks, Eastmoor Academy 20-3 3 Zvansky, Big Walnut
4  Freeman, Pleasant 20- 2 1/2 4 Saunders, Canal Winchester
Pole Vault Pole Vault
1  Troyer , Licking Valley 13-0 1 Whitelow, London
2  Bennett , Pleasant 11-6 2 Taylor, Big Walnut
3  Hiles , Licking Valley 11-0 3 Kaiser, New Albany
4  Liff (Madison Plains) 10-6 4 Adams, River Valley
Running Events Running Events
3200 Meter Relay 3200 Meter Relay
1  Centennial 08:32.3 1 Highland
2  Madison Plains 08:37.9 2 Granville
3  Grandview 08:42.7 3 Canal Winchester
4  Utica  08:43.2 4 London
110 Hurdles 110 Hurdles
1 White , Eastmoor Academy 14.5 1  Mancuso , Hamilton Township 14.0
2  Freeman , Pleasant 14.8 2  Kinsel , Canal Winchester 15.0
3  Dean , Utica 14.81 3  Rigsby , Big Walnut 15.01
4  Hall , Jonathan Alder 15.1. 4  Gaines , Big Walnut 15.8.
100 Meter Dash 100 Meter Dash
1 Stewart , Hartley 10.8 1  Davis , Highland 10.9
2  Wade , Licking Valley 10.81 2  Smith , Big Walnut 11.0
3  Williams , Pleasant 10.82 3  Daugherty , Buckeye Valley 11.1
4  Lomax , Centennial 11.0 4  Knowles , London 11.3
1600 Meter Run 1600 Meter Run
1  Gemerew , Centennial 4:33.7 1  Hamilton , Big Walnut 4:32.4
2  Saksa , Centennial 4:36.6 2  Wood , Canal Winchester 4:36
3  Mahon , Jonathan Alder 4:43.4 3  Sliwinski , Canal Winchester 4:36.9
4  Keefer , Teays Valley 4:45.1. 4  Fenimore , Bexley 4:38.2
400 Meter Relay 400 Meter Relay
1  Licking Valley 43.4 1  London 44.4
2  Utica 44.5 2  Canal Winchester 44.7
3  Pleasant 44.7 3  Readt 45.3
4  Centennial 45.9. 4  Big Walnut 45.5
400 Meter Run 400 Meter Run
1  Stewart , Hartley 49.9 1 Smith , Big Walnut 49.4
2  Gutridge , Licking Valley 50.5 2  Davis , Highland 49.6
3  Boldman , Pleasant 51.0 3  Pressley , Linden McKinley 51.1
4  Black , Bloom Carroll 51.5. 4  Campbell , Hamilton Township 51.8
300  Hurdles 300  Hurdles
1  White , Eastmoor Academy 38.7 1  Mancuso , Hamilton Township 38.1
2  Dean , Utica 39.2 2  Gaines , Big Walnut 39.6
3  Hall , Jonathan Alder 39.8 3  Kinsel , Canal Winchester 39.9
4  Freeman , Pleasant 41.3. 4  Daum , River Valley 41.9.
800 Meter Run 800 Meter Run
1 Saksa , Centennial 2:00.7 1  Ramey , Highland 1:59.9
2  McManus , Grandview 2:02.9 2  Jackson , London 2:01.5
3  Swyers , Madison Plains 2:03 3  Clerk , London 2:01.8
4  Frank , Teays Valley 2:07.5. 4  Pulliam , Granville 2:02.3
200 Meter Run 200 Meter Run
1  Wade , Licking Valley 22.1 1  Campbell , Hamilton Township 22.5
2  Meek , Utica 22.4 2  Davis , Highland 22.6
3  Lomax , Centennial 22.41 3  Daugherty , Buckeye Valley 23.0
4  Toy , Eastmoor Academy 22.7 4  Smith , Buckeye Valley 23.3
3200 Meter Run 3200 Meter Run
1  Gemerew , Centennial 9:57.4 1  Iverson , Buckeye Valley 9:47.2
2  Bartholomew , Grandview 10:14.8 2  Hughes , Bexley 9:57.4
3  Cleveland , Utica 10:30.6 3  Pabst , Highland 9:57.5
4  Lamneck , Teays Valley 10:37.1 4  Forman , Granville 9:58.5
1600 Meter Relay 1600 Meter Relay
1  Licking Valley 3:26.7 1 Big Walnut 3:25.8
2  Utica 3:26.9 2  London 3:26.5
3  Eastmoor Academy 3:27.4 3  Canal Winchester 3:32.8
4  Hartley 3:31.9 4  River Valley 3:34.6





[ Home | About CDAB | Member Schools |   Sports | Tournament Results | Contact Us ]

Questions, Comments, Suggestions?   Contact: bkyre@ohsaa.org